Hizmet

Bağlantı Hızı

Aylık Kullanım Kotası

Kampanya Fiyatı

Yalın ADSL

16 Mbps'ye Kadar

75 GB

   56,90 

 

  • Kampanya’dan yalnızca engellilik oranı % 40 ve üzeri olan Engelliler, Gaziler, belirtilen nitelikteki Engelliler, Gaziler ve Şehitlerin birinci derece yakınları (anne, baba veya çocuklar), eşleri ve kardeşleri faydalanabilir.
  • 96   internet aktivasyon ve 96  yalın internet devre hazırlama ücreti kampanya kapsamında alınmayacaktır.
  • Kotalı internet tarifelerinde, ilgili kota limitine ulaşılınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulacaktır. Online İşlem Merkezi üzerinden ya da Extranet Çağrı Merkezi üzerinden ek kota satın alarak, internet kullanımına devam edilebilir.
  • Kotalı veya yalın internet tarifelerinden sadece İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Denizli, Uşak, Ankara, İstanbul, Konya, Antalya, Balıkesir, Kocaeli, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Sakarya ve Afyon illerinde faydalanılabilir.
  • Kampanya fiyatlarına damga vergisi dâhil olmayıp, taahhütnameden kaynaklı damga vergisi çıkacak ilk faturada yansıtılacaktır.
  • Kampanyadan yararlanmak için 12 aylık taahhüt şartı aranmaktadır.
  • Kampanya fiyatlarına KDV ve ÖİV dâhildir.
  • Extranet İletişim Hizmetleri AŞ kampanya süresi ve şartlarında değişiklik yapma hakkını saklı tutmaktadır.

 

1-      Kampanyadan kimden faydalanabilir?

Kampanya’dan yalnızca engellilik oranı % 40 ve üzeri olan Engelliler, Gaziler, belirtilen nitelikteki Engelliler, Gaziler ve Şehitlerin birinci derece yakınları (anne, baba veya çocuklar), eşleri ve kardeşleri faydalanabilir.

a)  Müşteri engelli ise; %40 ve üzeri engellilik oranını gösteren engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu ile T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı ya da engellilik oranını gösteren nüfus cüzdanını,

b)  Müşteri engelli yakını ise; Engelli kişiye ait %40 ve üzeri engellilik oranını gösteren engelli kimlik kartı veya sağlık kurulu raporu, engelli kişiye ait T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı ile kendisine ait T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını,

c)   Müşteri gazi ise; Emekli sandığı serbest kartı veya seyahat kartı veya SGK tarafından verilen muadili belge ile T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını,

d)  Müşteri gazi eşi veya birinci derece yakını (anne, baba veya çocuk) veya kardeşi ise; Gaziye ait emekli sandığı Serbest Kartı veya seyahat kartı veya SGK tarafından verilen muadili belge veya kendisine ait seyahat kartı, gaziye ait T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartı ile kendisine ait T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını,

e)  Müşteri şehit eşi veya birinci derece yakını (anne, baba veya çocuk) veya kardeşi ise; Emekli sandığı serbest kartı veya seyahat kartı veya SGK tarafından verilen muadili belge ile T.C. nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartını ibraz edecektir.

2-      Farklı bir internet servis sağlayıcısından engelli kampanyası kullanıyorum. Diğer kampanyamı iptal ettirmeden bu kampanyadan faydalanabilir miyim?

Sunulan evraklar ile kampanyadan aynı anda sadece 1 defa yararlanılabilir. Türk Telekomünikasyon AŞ altyapısı üzerinde Extranet dışında farklı bir işletmeciden aynı evraklar ile indirimli tarife kullanılması durumunda kampanyadan yararlanılamaz.

3-      Adresimin kampanya şartlarına uygunluğunu sorgulayabilir miyim?

Kampanyadan yararlanabilmek için hizmet alınmak istenen adresin altyapısının kampanyada sunulan hızları desteklemesi gerekmektedir.  https://www.extranet.com.tr/altyapi/ adresinden altyapı sorgulaması yapılabilir.

4-      Kampanyaya nasıl katılacağım?

Kampanyadan Extranet Noktaları’ndan, Extranet Çağrı Merkezi’nden ya da yetkili bayilerden katılınabilir.

5-      Kampanya Taahhüt süresi nedir? Taahhütsüz seçeneği var mıdır?

Kampanya taahhüt süresi 12 aydır. Taahhütsüz seçeneği bulunmamaktadır.

6-      Aktivasyon ücreti ödeyecek miyim?

Hayır. 96  aktivasyon ve yalın internet alınması durumunda 96   devre hazırlama ücreti kampanya taahhüt süresi boyunca alınmamaktadır.

7-      Kurulum hizmeti alacak mıyım?

Evet. Talep edilmesi halinde kurulum hizmeti verilecektir. Kurulum hizmeti hafta içi mesai saatlerini kapsar ve 120   kurulum ücreti taahhüt süresince alınmaz. 

8-      Modem hediyesi var mı?

Hayır. Modem almak isteyen müşteriler. Modem Kampanyası’ndan faydalanarak peşin 169 , 12 taksitli 15   ya da 24 taksitli 8  ücretlendirme ile modem satın alabilirler.

9-      Modemim var. Kendi modemimi kullanabilir miyim?

Evet. VDSL hizmetlerde kullanılacak modemler VDSL destekli olmalıdır.

10-  Kampanya süresi boyunca tarife değişikliği yapabilir miyim?

Evet. Kampanya kapsamındaki ücretlendirme olarak üst tarifelere sınırsız sayıda geçiş yapabilirsiniz. Düşük tarifelere geçiş yapılmak istenmesi durumunda cayma şartları geçerli olacaktır.

11-   Kota dolduktan sonra ücret ödeyecek miyim?

Hayır. İlgili kota limitine ulaşılınca internet hizmeti ay sonuna kadar durdurulacaktır.

12-  Kota dolduktan sonra internet kullanmak istersem ne yapmalıyım?

Kota dolduktan sonra Online İşlem Merkezi (https://online.extranet.com.tr/) ya da Extranet Çağrı Merkezi (0 850 470 0 444) üzerinden ek kota satın alarak, internet kullanımına devam edilebilir.

13-  Ek kota ücretleri nedir?

 

Ek Kota

Fiyat

10 GB

10,00 

25 GB

15,00 

50 GB

20,00 

 

 14-  Seçtiğim tarifenin upload (yükleme) hızı ne olacak?

 

Tarife

Upload (Yükleme) Hızı

Aylık Upload Kotası

8 Mbps'ye Kadar

800 Kbps

Limitsiz

16 Mbps'ye Kadar

800 Kbps

Limitsiz

24 Mbps'ye Kadar

2 Mbps

Limitsiz

35 Mbps'ye Kadar

2 Mbps

Limitsiz

50 Mbps'ye Kadar

2 Mbps

Limitsiz

100 Mbps'ye Kadar

2 Mbps

Limitsiz

 

 

15-  Kampanya süresi içinde kampanya değişikliği yapabilir miyim?

Hayır.

16-  Diğer servis sağlayıcılardan internetimi taşıyarak bu kampanyadan yararlanabilir miyim?

Evet.

17-  Damga vergisi yansıtılacak mı?

Evet. Bir defaya mahsus olmak üzere tek seferde seçtiğiniz pakete göre ilgili kampanya taahhütnamesinin imzasından doğacak olan tutarın binde 9,48’i oranında tutarda damga vergisi yansıtılacaktır.

18-  Hat dondurma yapabilir miyim?

Evet. Hat dondurma aşağıda belirtilen koşullar ile yapılabilir.

§  Hat dondurma yılda 2 kez her bir dondurma süresi 90 günü geçmeyecek şekilde yapılabilir.

§  90 günden az süre ile dondurma yapıldığında, gün sayısına bakılmaksızın 90 günlük süre kullanılmış sayılacaktır.

§  Aynı fatura dönemi içinde tekrar dondurma yapılamayacaktır. Tekrar dondurma yapılması için sonraki fatura döneminin beklenmesi gerekmektedir.

§  Dondurma yapılan gün kadar taahhüt süresi uzayacaktır.

19-  Kampanya taahhüt süresinden önce iptal durumunda ödeyeceğim cayma bedeli tutarları nedir?

-          Kampanyalı internet tarifesinden yararlanılıyorsa, tüm vergiler dâhil (%18 KDV, %7,5 ÖİV) 96  tutarındaki internet aktivasyon ücreti ve şayet bina girişinden sonrasına dair mesai saatleri içinde bir kurulum (daire içi kurulum dâhil) hizmeti alınmış ve kampanya kapsamında kurulum ücreti alınmadı ise tüm vergiler dâhil (%18 KDV) 120  tutarındaki kurulum ücreti,

-          Kampanyalı yalın internet tarifesinden yararlanılıyorsa, ilgili tarifenin tanımlandığı tarihten söz konusu aykırılığın gerçekleştiği tarihe kadar her bir fatura döneminde sağlanan aylık yalın hat ücretinin indirim tutarının toplamı ile kalan taahhüt süresi boyunca ödenmesi gereken aylık kampanyalı yalın hat ücretinin toplamının karşılaştırılması ile hesaplanan düşük bedel ve tüm vergiler dâhil (%18 KDV, %7,5 ÖİV) 96  tutarındaki internet aktivasyon ücreti ve tüm vergiler dâhil (%18 KDV, %7,5 ÖİV) 96  tutarındaki yalın internet devre hazırlama ücreti ve şayet bina girişinden sonrasına dair mesai saatleri içinde bir kurulum (daire içi kurulum dâhil) hizmeti alınmış ve kampanya kapsamında kurulum ücreti alınmadı ise tüm vergiler dâhil (%18 KDV) 120  tutarındaki kurulum ücreti Müşteri’ye fatura edilecektir.

20-  Kampanya kapsamında sunulan tarifeler ve ücret detayları nedir?

 

Hizmet

Bağlantı Hızı

Aylık Kullanım Kotası

Kampanya Fiyatı

Taahhüt Süresi

ADSL

8 Mbps'ye Kadar

75 GB

44,90 

12 Ay

ADSL

16 Mbps'ye Kadar

75 GB

44,90 

12 Ay

VDSL

24 Mbps'ye Kadar

75 GB

44,90 

12 Ay

VDSL

35 Mbps'ye Kadar

100 GB

54,90 

12 Ay

VDSL

50 Mbps'ye Kadar

100 GB

54,90 

12 Ay

VDSL

100 Mbps'ye Kadar

100 GB

54,90 

12 Ay

Yalın ADSL

8 Mbps'ye Kadar

75 GB

56,90 

12 Ay

Yalın ADSL

16 Mbps'ye Kadar

75 GB

56,90 

12 Ay

Yalın VDSL

24 Mbps'ye Kadar

75 GB

56,90 

12 Ay

Yalın VDSL

35 Mbps'ye Kadar

100 GB

66,90 

12 Ay

Yalın VDSL

50 Mbps'ye Kadar

100 GB

66,90 

12 Ay

Yalın VDSL

100 Mbps'ye Kadar

100 GB

66,90 

12 Ay