Mehmet Tekintaş, gerçekleştirdiği sunumda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) kullanıcıların bilgi güvenliği için internet servis sağlayıcılarının uygulaması gereken güvenlik tedbirlerinin yanında, internetin kullanım alanlarından, internet kullanımı ile ilgili çeşitli istatistiklerden, gizlilik ayarları ve kişisel bilgilerin korunmasından bahsetti. Siber zorbalığın ne olduğundan ve maruz kalındığında nasıl davranılması gerektiğine değinen Tekintaş, minik katılımcılara güçlü şifre kullanmanın ne kadar kritik olduğunu ve dijital dünyada paylaşım yapmadan önce düşünmenin öneminin altını çizdi. Son olarak güvenli internet kullanımının önemine değinen Tekintaş, güvenli bir internetin temel unsurlarını çocukların anlayabileceği bir biçimde hikâyeleştirerek anlattı ve ekledi: “Güvenli İnternet Hizmetine ilişkin çalışmalar, Anayasa’nın “Ailenin korunması ve çocuk hakları” başlıklı 41. Maddesi ve “Gençliğin korunması” kenar başlıklı 58. Maddesi hükümlerine dayanmaktadır. Ayrıca bu Anayasal hükümlerin yanında Elektronik Haberleşme Kanununun Tüketici ve Son Kullanıcı haklarını düzenleyen hükümleri ile bu kanun uyarınca çıkarılan Tüketici Hakları Yönetmeliği'nin İnternetin Güvenli Kullanımı başlıklı 10. Maddesi de uygulamanın kapsamını belirlemiştir. Yönetmelik, İşletmecilere İnternetin Güvenli Kullanımına yönelik ücretsiz alternatif hizmeti sunma yükümlülüğü getirmiştir. Güvenli İnternet Hizmeti, Türkiye'de İnternet'in güvenli kullanımına yönelik şikâyet ve talepler doğrultusunda ortaya çıkmıştır. Yapılan çeşitli araştırmalarla ortaya konulan sonuçlar da özellikle ebeveynlerin İnternet ortamındaki uygunsuz içeriklerle ilgili endişelerini ve arayışlarını teyit eder niteliktedir. ” cümlesi ile sözlerine son verdi.

Düzenlenen etkinlikte miniklerin hevesli soruları ve keyifli hâlleri gözlerden kaçmadı. 

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde düzenlenen "Choose Your Department 18" konulu konferans ilgi gördü. Konferansa, Extranet Şirket Müdürü Mehmet Tekintaş da katıldı. Tekintaş, "İnternetle Yeni Kariyer Yolları" konulu bir sunum yaparak, internetle hayata dahil olan yeni kariyer yollarından bahsetti. Tekintaş, sektör gelişimi ile ilgili bilgiler vererek başladığı sunumuna, dünyada ve Türkiye’de internet kullanımına dair bazı istatistikleri anlattı. İnterneti en çok hangi amaçlarla kullandığımız hakkında detay veren Mehmet Tekintaş, kariyer fırsatları hakkında da türlü ipuçları vererek katılımcıları bilgilendirdi. Son olarak güvenli internet kullanımının önemine değinen Tekintaş, güvenli bir internetin temel unsurları olan güçlü korumaya sahip bir şifre oluşturma, her elektronik iletiyi açmama, güncel yazılım kullanma, internete bağlanma yerinin seçimi ve çocuk koruma seçenekli aile paketlerini sıraladı. Mehmet Tekintaş, "Gelecek planlarımızı, dijitalleşen dünya dinamikleri doğrultusunda yapmak gerekliliğini, her adımımızda hatırlamamız gerekmektedir" dedi.

Extranet merkez binasında yapılan protokol imza törenine Extranet Şirket Müdürü Mehmet Tekintaş, Digiturk Ulusal Satış Müdürü Barış Teker, Ege Bölge Müdürü Kadir Ersoy ve Digiturk Ege Bölge Bayisi Babaoğlu Teknoloji Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Ali Katırcı katıldı.  

İşbirliği hakkında duygu ve düşüncelerini belirten Tekintaş: “Müşterinin değişen ihtiyaçlarını odak noktamıza koyarak ilerlemenin elzem olduğunu düşünmekteyiz. Sektörde lider olan Digiturk ile işbirliği yaparak müşterilerimize sunduğumuz hizmette yüksek kalite ve makul fiyat dengesine extra avantaj sağlamak bizi son derece memnun etmektedir. Bununla beraber, imzalanan protokolün çift yönlü kazanımlarla birlikte itibar ve ilişkileri köklendireceğine dair inancımın tam olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Extranet, Digiturk ile yapmış olduğu işbirliği kapsamında, Extranet’e yeni abone olacak olan müşterilerine sabit fiyat garantisi ile 59 ₺’ye “8 Mbps’e Kadar Limitsiz 75 GB internet” ve “12 Ay Boyunca Ücretsiz Ailenin Yıldızı Paketi + Dizi Paketi” sunuyor. Extranet müşterileri, bu kampanya ile 444 ₺ değerindeki paketi 12 ay ücretsiz kullanabiliyor; iç kurulum ve aktivasyon hizmetlerinden de ücretsiz faydalanabiliyor.  

Bu kampanyayı tercih eden müşteriler, hem Extranet’in sıra dışı internet deneyimini yaşayabiliyor hem de Digiturk’e özel HD kanallar ile birlikte TURKSAT ve EUTELSAT uydusundaki yüzlerce ulusal ve yerel kanalları izleyebiliyor. İnternet hizmeti yanında ödüllü filmler, popüler diziler ve belgesellerin yanı sıra spor, çocuk, eğlence ve eğitim temalarındaki Digiturk kanallarına, abonelik süresi boyunca sahip olabiliyor. Ayrıca Digiturk üyelerinin paketleri dâhilindeki içerikleri, ekstra bir ücret ödemeden ve mevcut TV kanallarının yayın akışına bağlı kalmadan internet üzerinden birçok farklı içeriğin izlenebildiği beIN CONNECT uygulaması, Digiturk uydu cihazını internete bağlayarak mobil ve masaüstü cihazlardan erişim imkânı sunuyor.

Extranet, Aydem ve Gediz, bireysel kullanıcıları internet ile buluşturmayı hedefledikleri kampanya ile internetle tanışamamış vatandaşlara yönelik hesaplı internet paketleri sunuyor. Enerji ve telekomünikasyon sektörleri için öncü olan bu iş birliği sayesinde Aydem ve Gediz müşterileri, elektrik ihtiyaçlarının yanı sıra “İnternetsiz Ev Kalmasın” kampanyasına ve diğer avantajlı internet paketlerine Extranet Noktaları dışında Aydem ve Gediz Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden de ulaşabiliyor.

Extranet’in, Aydem ve Gediz müşterilerine 27 ay boyunca değişmeyen fiyatlarla sunacağı “İnternetsiz Ev Kalmasın” paketi; 4 Mbps 20 GB AKN Limitsiz ayda 9,90 TL olarak belirlendi. Müşteriler, dilerlerse sabit telefon hizmetinden de yararlanabilecek ve 1000 dk. sabit telefon hizmeti olan ‘Konuştukça Bağlan’ paketini de aynı faturaya ek olarak 15 TL fark ile toplam 24,90 TL’ye alabilecekler. Üstelik kampanya ilk 3 ay bedava olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen bireysel kullanıcıların adresinde daha önce internet tanımlanmamış veya internet hattının iptalinden en az 3 ay geçmiş olması gerekmektedir.

 “Sıra dışı kampanyalarımız ile hizmet vermeye devam ediyoruz.”

Extranet Şirket Müdürü Mehmet TEKİNTAŞ, yapılan kurumsal iş ortaklığı ve Extranet hakkında görüşlerini şöyle belirtti: “Birey ve kurumların iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2015 yılında bilişim dünyasına adım attık. Tüm Türkiye genelinde ses, data ve katma değerli hizmetleri bireysel ve kurumsal anlamda sunabilen bir internet servis sağlayıcısı olarak gerek xDSL erişim teknolojileri, gerekse fiber optik kablo altyapıları üzerinden kullanıcılara ulaşabiliyoruz. Extranet olarak Türk Telekom ve Superonline ile yaptığımız anlaşmalar çerçevesinde Türkiye’nin her noktasına sıra dışı kampanyalarımız ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Bugün itibari ile İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde 44 Extranet Noktamız ve 115 kişilik ekibimiz ile müşterilerimize kesintisiz hizmet vererek müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı hedefliyoruz.”

Bu yıl 13 ve 14 Mart tarihlerinde İYTE Kütüphane Gösteri Merkezi’nde dördüncüsü düzenlenen CreaTECH+ etkinliğinde, öğrencilere farklı sektörler hakkında bilgi verildi.  Firmaların öğrencilere yol gösterici olması amaçlanan etkinlikte, başta Ege Bölgesi’nde olmak üzere Türkiye genelinde bireysel ve kurumsal müşterilerine; ses, internet ve katma değerli hizmetler sunan, internet servis sağlayıcısı Extranet gibi katılımcı ve destekleyici başka firmaların sektörlerinde kullanılan ve halen geliştirilmekte olan inovatif projeler öğrencilere aktarıldı. Etkinlikte sektörlerin yeni devrimi olarak adlandırılan Endüstri 4.0 hakkında da sunumlar yapıldı. 

Daha İyi Bir İnternet Seninle Başlayacak: Değerlerine Sahip Çık

Extranet Şirket Müdürü Mehmet TEKİNTAŞ, CreaTECH+ etkinliğinde yaptığı sunumda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) "Daha İyi Bir İnternet Seninle Başlayacak: Değerlerine Sahip Çık" ana temasıyla düzenlediği iletişim çalışmalarına Extranet olarak destek verdiklerini belirterek “Güvenli İnternet” in önemine işaret etti. Ayrıca TEKİNTAŞ, internet kullanıcılarının ve ailelerinin internetin zararlı içeriklerinden korunabilmeleri için “Güvenli İnternet” i tercih edebileceklerine değindi.  “Güvenli İnternet” hizmetinin internet servis sağlayıcıları tarafından ücretsiz sunulduğunu da belirterek, kullanıcıların “Güvenli İnternet” hakkında detaylı bilgilere ise BTK’ nın hazırlamış olduğu www.guvenlinet.org.tr web sitesini ziyaret ederek ulaşabileceklerini ifade etti. 

Etkinlik boyunca şirketler tarafından kurulan stantlara öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Öğrenciler, stantları ziyaret ederek şirketlerin inovatif faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.

 

 

Extranet, Filbox ile yapmış olduğu işbirliği kapsamında, Extranet’e yeni abone olacak olan müşterilerine “TV’li Extra Eko 8”, “TV’li Extra Eko 16” ve “İnternetsiz ve TV’siz Ev Kalmasın” paketlerini sunuyor. Müşteriler kampanya kapsamındaki paketlere üye olarak hem Extranet’in sıra dışı internet deneyimi yaşayabilecek hem de Filbox‘a özel HD kanallar ile birlikte Türksat uydusundaki yüzlerce ulusal ve yerel kanalları izleyebilecek. Extranet paketlerine ek olarak Filbox Uydu Alıcı’na sahip olacak Extranet müşterileri, ödüllü filmler, popüler diziler, belgesellerin yanı sıra spor, çocuk, eğlence ve eğitim temalarındaki Filbox kanallarına abonelik süresi boyunca sahip olabiliyor.

Filbox kampanyasına dâhil olan Extranet paketleri ve kampanya detayları hakkında bilgilere ulaşmak için Extranet Noktalarını ziyaret edebilir, bilgi@extranet.com.tr adresine e-posta gönderebilir, www.extranet.com.tr‘yi inceleyebilir veya 0850 470 0 444 nolu Extranet Müşteri Hizmetleri Servisi’ni arayabilirsiniz.

EXTRANET İZMİR ENTERNASYONEL FUARI’NDA (İEF)

Başta Ege Bölgesi’nde olmak üzere Türkiye genelinde bireysel ve kurumsal anlamda ses, internet ve katma değerli hizmetler sunan, internet servis sağlayıcısı Extranet, 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan İEF’de bu yıl da yerini alıyor.

2015 yılında bilişim dünyasına adım atan Extranet, İzmir, Manisa, Aydın, Denizli ve Muğla illerinde 60’a yakın yüz yüze müşteri çözüm noktası ile müşterilerine hizmet vermektedir.  Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın tek bir vatandaşın bile internet erişiminden mahrum kalmaması için başlattığı "İnternetsiz Ev Kalmasın" seferberliğine destek vererek internetle tanışamamış vatandaşlara yönelik hesaplı internet paketlerini sunmak üzere İEF’de İzmirli ziyaretçileri bekliyor.

İEF’de Extranet standını ziyaret edecek İzmirliler, Öğrenci Paketleri, Süper Fiber ve İnternetsiz Ev Kalmasın gibi sıra dışı kampanyalar ve hizmetler hakkında bilgi alarak, Extranet avantajlarından faydalanabilecekler.

Extranet hakkında detaylı bilgi için; Extranet Noktaları’nı ziyaret edebilir, bilgi@extranet.com.tr adresine e-posta gönderebilir, www.extranet.com.tr‘yi inceleyebilir veya 0850 470 0 444 no.lu Extranet Müşteri Hizmetleri Servisi’ni arayabilirsiniz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

Extranet İletişim Hizmetleri A.Ş.

 EXTRANET İLE İNTERNETSİZ EV KALMASIN

 

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın tek bir vatandaşın bile internet erişiminden mahrum kalmaması için başlattığı "İnternetsiz Ev Kalmasın" seferberliğine Extranet’ ten büyük destek! 

Türkiye’nin dijital dönüşümü adına bir milat olması beklenen bu seferberliğin, internet hizmetinden yararlanamamış haneleri internet ile buluşturması hedeflemektedir. Bakanlığın çizdiği bu vizyona hizmet etmek üzere, Extranet internetle tanışamamış vatandaşlara yönelik hesaplı internet paketleri sunmak için kampanya bir başlattı.

Extranet ’in 24 ay boyunca değişmeyen avantajlı fiyatlarla sunacağı paketlerin fiyatı; 4 Mbps 20 GB AKN Limitsiz Paket 9,90 TL ve 4 Mbps 20 GB AKN Limitsiz Paketi 24.90 TL olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen müşterilerin adresinde daha önce internet tanımlanmamış olmalıdır veya internet hattının iptalinden en az 3 ay geçmiş olmalıdır.

Detaylı bilgi için; Extranet Noktaları’nı ziyaret edebilir, bilgi@extranet.com.tr adresine e-posta gönderebilir, www.extranet.com.tr‘yi inceleyebilir veya 0850 470 0 444 no.lu Extranet Müşteri Hizmetleri Servisi’ni arayabilirsiniz. 

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Extranet İletişim Hizmetleri A.Ş.

 

EXTRANET SIRA DIŞI İNTERNETİNİ FİLBOX'IN EĞLENCELİ DÜNYASIYLA SUNUYOR!

 

Türkiye genelinde bireysel ve kurumsal anlamda ses, internet ve katma değerli hizmetler sunan Extranet, dijital uydu platformu Filbox ile işbirliğine imza attı.

İşbirliği kapsamında Extranet’ in sıra dışı interneti ve Filbox’ın zengin içerikli eğlenceli dünyası cazip fiyat avantajıyla, müşteri tercihine göre Extranet faturasına 14 ay veya 24 ay boyunca yansıtılarak sunuluyor. Müşteriler, kullanım süresi boyunca, Filbox ‘a özel HD kanallar ile birlikte Türksat uydusundaki yüzlerce ulusal ve yerel kanalları izleyebilecek. Extranet paketlerine ek olarak Filbox ürünü alacak Extranet müşterileri, ödüllü filmlerden popüler dizilere, belgeselden spora, çocuktan eğlenceye ve eğitime tüm Filbox kanallarına kullanım süresi boyunca sahip olabiliyor.

Filbox kampanyasından alınacak 14 ay içerikli yayın hizmeti; 24 ay boyunca Cam Modül için 5 TL veya HD Uydu Alıcısı için 8,75 TL tutarındaki bedel Extranet faturasına ek olarak yansıtılacak. Filbox kampanyasında tercih edilecek 24 ay içerikli yayın hizmeti ise 24 ay boyunca Cam Modül için 9 TL veya HD Uydu alıcısı için 13,75 TL tutarındaki bedel Extranet faturasına ek olarak yansıtılacak. Müşteriler, Cam Modülü veya HD Uydu Alıcısını televizyonlarının özelliğine göre tercih edebilecekler.

Filbox yayınlarını izleyebilmek için Türksat uydusuna bakan bir çanak antene sahip olmak yeterli olacaktır. Filbox’ın kolay kurulumu ve aktivasyonu ile istenilen yerde izleme fırsatı sunuluyor, üstelik cihaz mülkiyeti de müşterinin olacak. Tercihe göre alınacak Filbox Uydu Alıcı veya Cam Modül, Türksat izdüşümünde bulunan her hanede bireysel amaçlı kullanılabilecek. Ürün, Extranet tarafından kargo ile müşterilerin adresine gönderilecek. Ürün, yeni Extranet müşterilerine, internet ve ses hattı aktif olduktan sonra gönderilecek. Müşteriler, Filbox kampanyasına dâhil olan Extranet paketleri hakkında ve kampanya detayları hakkında bilgilere ulaşmak için Extranet Noktalarını ziyaret edebilir, bilgi@extranet.com.tr adresine e-posta gönderebilir, www.extranet.com.tr‘yi inceleyebilir veya 0850 470 0 444 no.lu Extranet Müşteri Hizmetleri Servisi’ni arayabilirler.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Extranet İletişim Hizmetleri A.Ş